Protože můj telefon je v opravně a všechny mé fotky v něm, hledala jsem jaký článek bych sem mohla dát. Znáte to, aby byl čtivý i bez fotek. Napadlo mě vypsat pár věcí, které jsou v celku obyčejné a usnadní Vám hodně. Třeba i nějaké peníze. Tyhle moje tipy praktikuji nejčastejni po Evropě, ale můžou se Vám hodit i jinde.

Ať už cestujete s batohem a nebo třeba s kufrem, věřím, že se Vám moje ozkoušené tipy budou hodit. Pokud je znáte a napadne Vás třeba něco dalšího, ráda to uvítám v komentářích.

Pojďme tedy na můj seznam MUST HAVE věcí:

Láhev na vodu

Je to jedna z věcí která je ECO FRIENDLY ale taky hodně nápomocná. Pokud cestujete, je potřeba dodržovat pitný režim. Ve spoustě zemí mají veřejná pítka na vodu, dokonce i na letištích. Tohle jeden z těch tipů, kdy ušetříte hromadu peněz. Na co si kupovat každou chvíli petláhev s vodou, když si můžete čepovat čerstvou. Koupit si petláhev s vodou v hotelu bývá dokonce i 5x dražší.

Můj TIP: Co se týče pití na cestu, doporučuju do láhve nedávat nic perlivého, rádo to vybuchuje. Vlastně do mé flašky nedávejte vůbec nic, už jsem s ní 2x obřím gejzírem vyplavila Flix bus. :-/

Běžte do nejbližších potravin

Najděte si nejbližší potraviny a kupte si nějaké ovoce, něco sladkého nebo proteinovou tyčinku. Když potom půjdete na trip a ocitnete se někde, kde obchody nejsou, budete zachráněni. Je prostě skvostný pocit, když v batohu objevíte něco dobrého.

Proházejte si věci

Zní to vtipně ale doporučuju, pokud necestujete samotní a odbavujete si kufry do podpalubí, doporučuju, aby jste si s vaším spolucestujícím proházeli pár věcí. Když Vám ztratí kufr, nebudete muset do jeho nalezení chodit v jednom a nedej bože třeba smadlavý. Mám kamaráda, kterému našli kufr až po dvou letech 😀

Propiska

Berte si sebou propisku, nikdy nevíte, kdy budete muset něco psát a nebudete mít čím. Třeba i na psaní pohledu ji potřebujete nebo na vyplnění dokumentů a nebo třeba na hraní piškvorek, když se vám vybije mobil. Když ji budete mít, nedopadnete aspoň jako náš bývalý pan prezident.

Zásuvka

Přiznám se, že nevím, jak se to jmenuje. Je to taková ta věc, co se strká do zásuvky. Tak jinak, né všechny země mají stejné zásuvky a tohle je ta věc, která Vám přizpůsobí jakoukoliv zásuvku na tu Vaši. Doporučuju pak nezapomínat na hotelu 😀

Šála

Módní doplněk, v zimě zahřeje, dá se transformovat na polštář a nebo se s ní můžete jezdnoduše zakrýt když je Vám zima. Multifunkční doplněk, který si na cestách najde své místo!

Vyfoťte si důležité dokumenty

Už jsem to v nějakém článku psala, nenechávejte věci náhodě a prostě si pas, občanku, kreditku a další doklady vyfoťte mobilem. Můžete je nasdílet třeba na cloud, je jednodušší se k nim dostat a vyřídit si v zemi papír, na který Vás pustí domů.

Hydratujte

Já vím, zní to jako typicky holčičí záležitost, ale věřte mi, že nikdo po příletu nechce vypadat jako seschlé rajče a hlavně ten pocit, že na Vás kůže pne, je fakt otravný. Já natírám například obličej a ruce. Nezapomeňte jen, že musí mít maxímálně 100 ml do příručního zavazadla.

Díky, že jste dočetli článek! Budu ráda, pokud sem napíšete komentář, nebo budete můj článek sdílet.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram

© Claire Wöhl

4 Comments

 1. Vodu vozím s sebou v Retap pořád, bez ní bych cestování nezvádla, mňamky na cestu taky, vždycky si s sebou vozím aspoň Tatranku (typická Češka:D). Proházení věcí je dobrý tip, to by mě nenapadlo.

  1. Zkusím na ní kouknout, třeba nebude vybuchovat 😂 děkuji za tip a doufám, že i já jsem ti jeden užitečný dala. Krásné svátky přeju 😊

   Claire Wöhl
  1. Dvakrát se mi to stalo, nevím jestli jsem taková gramla a nebo moje flaška tak moc nesnáší flixbus, že se z něj snaží udělat Titanic. 😀

   Claire Wöhl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *