Tohle logo je Vám určitě známé, co? 🙂


Určitě jste někdy přemýšleli, jak ušetřit na dovolené. Spousta z Vás cestuje s cestovní kanceláří, se zajištěnou stravou a transferem. Tohle je typ dovolených na které jezdí největší kvanta z nás. Je to bez práce, starostí a nepotřebujete být nějak jazykově vybavení. Hodně z vás se mě ale ptá, jak cestuju já. Nechci zbytečně přeplácet, takže… Narovinu říkám, že to nemusí být pro každého. Skrývá se někde uvnitř Vás dobrodruh? Teď je ten čas ho vypustit!
Za ušetřený kačky si zaplaťte třeba výlet.

Tohle je první z mých osvědčených tipů, které používám při cestování já.

Co to vlastně je?

Airbnb je aplikace, která umožňuje cestovatelům najít levnější bydlení a majitelům bytů klienty.

Můžete se setkat s několika typy ubytování. Sdílený byt, sdílený dům a pronájem domu nebo bytu. Teď přišel čas položit si otázky na tělo. Mám chuť se potkávat s cizíma lidma třeba v kuchyni? Jak moc se chci přizpůsobovat?

Můj příklad tohoto ubytování funguje například tak, že mám nějaký peníz na dovolenou a do toho se musím vejít. Prvně hledám letenky a když je mám, začnu hledat ubytování. Hostely nejsou pro mě, protože máte i 8 cizích lidí na pokoji. Booking je většinou dost drahý. Jako další možnost hledám na Airbnb. Vždy jsem sehnala. Zatím jsem si vždy pronajala celý byt. Výhodou je, že rovnou vidíte, v jaké části města budete bydlet. Když jedu někam, kde je moře, hledám ubytko u něj s blízkostí centra. Pokud je tohle ubytování drahé, hledám kombinaci toho, co chci dělat a podle toho hledám lokalitu. V Oslu jsem například hledala blízko centra, zastávce vlaku a města.

Sdílené byty bývají levnější

Není to podmínkou, ale dost častý jev, že pokud se rozhodnete s někým spolubydlet, bývá to levnější. Dalším benefitem spolubydlení zůstává, že Vám spolubydla může poradit, jak se kam dostat 🙂

Vybavení

Jednou z věcí po lokalitě koukám i na vybavení daného místa. Mám dané, co bych od bytu chtěla. Někde například máte možnost pronájmu bytu s kuchyňkou, ale nesmíte tam nic smažit. Pořádně si proto přečtěte, co v bytě je a není, a co můžete nebo nemůžete používat.

Někdy se stane, že byt který má všechno má například špatné hodnocení, nebo vůbec žádné.

Hodnocení

Určitě si přečtěte co o daném hostiteli píšou ostatní. Jestli je přátelský, čistotný nebo například jestli nebyl problém s předáním klíčů.

Například v Srbsku o kterém bude další článek, jsem měla pronajatý celý byt. Slečna měla pár dobrých hodnocení. Nenechala jsem se odradit a musím říct, že byla skvělá! Kromě objednání taxíku, aby nás neoškubali, když začneme mluvit cizím jazykem, ho i zaplatila a dala nám na přivítanou čaj, který sama vypěstovala. Ubytování na to, že je v centru, bylo velmi levné!

Pokud pojedete do Srbska – Niš, tak z osobní zkušenosti doporučuju Jovanu

V nabídce ubytování, najdete například super hostitele. Aby tohle ocenění dostali, musí dodržovat vysoké normy.

Stylově

Pokud si potrpíte na rozmanitost a design, zkuste to! Spousta domovů je opravdu stylově zařízená. Třeba načerpáte novou inspiraci.

Chcete začít pronajímat?

Máte byt, kde nikdo nebydlí a nájemník se Vám nastěhuje třeba až za 3 měsíce. Využijte to efektivně! Pronajímejte… Vyděláte si tím kačky na cestování. 🙂

Každý nový člověk, kterého ve svém životě potkáte Vám může něco dát nebo Vás něčemu novému naučit. Otevřete se tomu, je to snadné. 😉

Závěrem

Nikdy nevíte, co nezažijete, dokud to nezkusíte na vlastní kůži. Nechci Vám nic nutit, jen Vám chci ukázat, že to jde jinak.

Proč zbytečně platit za něco, co jde i levněji. Halíře, dělají talíře, nebo ne?

S nákupem levné letenky a ubytování například tady na Airbnb, ušetříte třeba i půlku za dovolenou.

Pokud jste na Airbnb nový, zaregistrujte se přes můj odkaz a získejte
725,-Kč na svoje první ubytování – stačí kliknout sem. 

Díky, že jste dočetli článek! Budu ráda, pokud se můj blog budete šířit dál nebo mi tu necháte nějaký komentář. Pokud máte dotaz, napište mi.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram

© Claire Wöhl

2 Comments

    1. Ahoj, zkoušela jsem Couchsurfing ale málo kdy se mi poštěstilo, abych měla dopředu domluvené ubytování. Příjde mi, že je to hodně o městě. Airbnb je sázka na jistotu a výhodu má například ve výberu lokality. Třeba teď jsem ve městě Malaga a ubytko mám 500m od města a asi 600m od pláže za super peníz. Pokud klikneš na můj odkaz v článku, budete mít na Vaše první ubytko i slevu! 🙂 Kdyby tě cokoliv zajímalo, klidně napiš!

      Claire Wöhl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *