Pokud si nejste jistí, jak s cestováním začít, domovská krajina je to správné místo. Mluví stejnou řečí a když nastane problém, jste cobydup doma. Kdyby se cokoliv stalo po zdravotní stránce, platíte si zde pojištění, takže je všechno o dost jednodušší.

Hlavně nedělejte věci na sílu a pokud si nejste jistí cestou do zahraničí, odložte ji. Je to lepší než cestovat pod tlakem a ve strachu! Mám za sebou už dost cest v Česku i zahraničí a krásná místa se dají najít všude, jde jen o úhel pohledu a o to co hledáte.

Jedno místo které stojí za zmínku jsou Křtiny. Je to městys asi 10km vzdálený od Brna.

Byla jsem tu v roce 2013, z tohoto roku jsou i fotky a 5 let zpátky je dost dlouhá doba. Ubytování jsem měla přímo na zámku, viz fotka výše. Přímo z pokoje jsem měla možnost koukat na krásy zámku a můžu říct, že je to opravdová romantika.

Kostel jména Panny Marie je opravdovou chloubou Křtin, nejen pro to, jak vypadá ale také proto, že architektem byl Jan Blažej Santini-Aichel.

Křtiny jako takové jsou malé, neubírá jim to však nic na hodnotě, jsou dobrým startem, například na výlety do jeskyně Výpustek, Klostermannově studánce, Arboretu, sluneční stezce nebo radostné cestě, která Vám ukáže něco z historie.

Já osobně jsem toho nejvíc poznala při hledání kešek (Geocaching). Nebojte se proto občas malinko ´´uhnout z cesty´´, krásná místa a výhledy se občas rádi schovávají.

Každopádně ať už jedete na výlet kamkoliv, hlavně žádný stres a pořádně si je užívejte.

Výletu zdar!

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram

© Claire Wöhl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *